NAPRAWA

Mocny i szybko działający klej naprawczy odpowiedni do wszelkich prac naprawczych

KLEJE

Przejdź do góry

RADY

Praca z użyciem kleju może okazać się zmarnowanym wysiłkiem! Ale nie musi tak być! Aby pomóc Ci w udanej realizacji kolejnego projektu lub naprawy z użyciem kleju UHU, przygotowaliśmy kilka wskazówek.

JAKIE MATERIAŁY MOŻNA KLEIĆ?

Kluczową kwestią przy wyborze kleju jest to, które materiały można skleić. Czy te materiały są przepuszczalne dla powietrza? Jakie obciążenia i wpływy zewnętrzne działają na wrażliwe punkty? Czy chodzi o różne materiały?

POWIERZCHNIE MUSZĄ BYĆ WOLNE OD KURZU, OLEJU I BRUDU

Aby uzyskać optymalny efekt klejenia, powierzchnie należy najpierw dokładnie oczyścić. W przeciwnym razie przyczepność kleju ulegnie znacznemu pogorszeniu.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY

  • Zbyt szybkie obciążenie materiałów może spowodować, że powierzchnie klejone nie będą już do siebie przylegać. Dlatego należy zapewnić odpowiedni czas schnięcia.
  • Im więcej, tym lepiej! W tym przypadku to często nie jest prawda! Ludzie często używają zbyt dużo kleju. Wydłuża to czas schnięcia i zmniejsza przyczepność.
  • W przypadku klejów, które utwardzają się za pomocą rozpuszczalnika lub wody, często nie bierze się pod uwagę tego, że jeden z klejonych materiałów musi być przepuszczalny. W związku z tym klej należy dobrać odpowiednio do materiału. 

Przejdź do góry