UHU – SŁYNNA MARKA KLEJÓW

MARKA UHU

UHU

Ludzie w każdym wieku, w najróżniejszych sytuacjach życiowych i o rozmaitych zawodach, użytkownicy działający w skrajnie odmiennych sektorach, zarówno prywatnych jak i komercyjnych, znają kleje UHU i uważają go za idealne rozwiązanie do klejenia w domu, szkole i pracy oraz podczas oddawania się ulubionemu hobby. Większość zaczyna używać UHU już w przedszkolu i szkole podstawowej.

 

UHU

Na dobre postrzeganie marki UHU mają wpływ pozytywne doświadczenia zdobyte podczas realizacji kreatywnych projektów, zarówno samodzielnie, jak i z członkami rodziny, podczas prac technicznych w szkole lub w grupie, w projektach modelarskich w domu czy w klubie oraz podczas majsterkowania lub profesjonalnego zastosowania w produkcji, naprawach i konserwacji.

Przejdź do góry

HISTORIA

HISTORIA SPÓŁKI UHU

HISTORIA SPÓŁKI UHU W 1905 r. chemik August Fischer nabył mały zakład chemiczny Ludwiga Hoertha (założony w 1884 r.) w Bühl. W tym czasie nie wiedział jeszcze, że wkrótce dokona odkrycia, które sprawi, że jego firma stanie się jednym z najbardziej znanych producentów klejów na świecie. W 1932 roku pojawiła się kluczowa innowacja, kiedy to August Fischer opracował pierwszy na świecie gotowy do użycia przezroczysty klej na bazie sztucznej żywicy. Łączył on niezawodnie wszystkie znane wówczas materiały, nawet pierwsze tworzywa sztuczne, takie jak Bakelit®. Zgodnie z powszechnym zwyczajem w przemyśle papierniczym oraz biurowym, dla swojego nowego produktu wybrał nazwę ptaka: "UHU The All Purpose Adhesive" (po polsku "Klej uniwersalny Puchacz").

 

UHU all purpose adhesive

UHU All Purpose Adhesive

GLOBALNY GRACZ Z LOKALNYMI KONEKSJAMI

W 1971 r. UHU została przejęta przez angielską grupę Beecham, od której odłączyła się w 1989 r. w drodze wykupu menedżerskiego. Od 1994 r. UHU jest w 100 procentach spółką zależną Bolton Group i marką Bolton Adhesives.

Przejdź do góry

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

We Care

UHU jest obecnie znaną marką klejów do papieru i klejów uniwersalnych w wielu krajach na całym świecie.

Wysokie standardy jakości sprawiają, że nasze produkty są niezawodne, długotrwałe i bezpieczne, zarówno pod względem produkcji jak i użytkowania. Większość naszych produktów wytwarzana jest w Niemczech i Holandii, w fabrykach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie centrów miast. Tym samym istotną dla nas kwestią jest zrównoważony rozwój.

UHU nadal będzie wychodzić naprzeciw wysokim wymaganiom swoich klientów i oferować innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że stosowanie klejów jest proste, a tym samym bezpieczne. Zgodnie z hasłem:

Glues anything, anytime
Przejdź do góry

Bolton Adhesives

Bolton Adhesives range

UHU TO MARKA NALEŻĄCA DO BOLTON ADHESIVES

Bolton Adhesives to oddział Grupy Bolton zajmujący się klejami. Tutaj wiodące kleje takich marek jak UHU, Bison, Griffon i Air max są zgrupowane w jednej strategicznej jednostce.

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, Bolton Adhesives opracowuje innowacyjne i wysokiej jakości produkty, które spełniają wszystkie wymagania stawiane klejom wykorzystywanym w domu, w biurze, w szkole, przy majsterkowaniu, czy podczas profesjonalnych projektów. Bolton Adhesives z powodzeniem sprzedaje swoje produkty w ponad 125 krajach na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boltonadhesives.com.

Grupa Bolton produkuje i sprzedaje szeroki asortyment wysokiej jakości towarów konsumpcyjnych w 125 krajach. Wyjątkowe portfolio produktów obejmuje ponad 50 linii produktowych, począwszy od produktów żywnościowych i pielęgnacyjnych dla gospodarstw domowych/pralni, po kleje, produkty do pielęgnacji ciała oraz produkty kosmetyczne. Są one sprzedawane w supermarketach, sklepach specjalistycznych, aptekach i perfumeriach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boltongroup.net.

Przejdź do góry